Στη Βόνιτσα βρέθηκε για ακόμα μία φορά η υποψήφια βουλευτής Αιτωλοακαρνανίας με το ΠΑΣΟΚ – Κίνημα Αλλαγής, Χριστίνα Σταρακά, ενόψει των επικείμενων εκλογών και για την Πρωτομαγιά. Οι κάτοικοι της Βόνιτσας επεφύλαξαν θερμότατη υποδοχή στην Χριστίνα Σταρακά, η οποία είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει μαζί τους για τα προβλήματα που απασχολούν την περιοχή και να ανταλλάξει ευχές.
Η υποψήφια βουλευτής περιόδευσε σε κεντρικούς δρόμους της πόλης, ενώ στη συνέχεια επισκέφθηκε το Άλσος της Σάλτινης για την Γιορτή Αλόγου που διοργάνωσε ο Ιππικός Όμιλος Βόνιτσας και την οποία επισκέφθηκαν και φέτος χιλιάδες κόσμου.
![](https://nafpaktia2day.gr/wp-content/uploads/2023/05/staraka-vonitsa-1-1024x683.jpg)
![](https://nafpaktia2day.gr/wp-content/uploads/2023/05/staraka-vonitsa-2-1024x683.jpg)
![](https://nafpaktia2day.gr/wp-content/uploads/2023/05/staraka-vonitsa-3.jpg)
![](https://nafpaktia2day.gr/wp-content/uploads/2023/05/staraka-vonitsa-4-1024x683.jpg)
![](https://nafpaktia2day.gr/wp-content/uploads/2023/05/staraka-vonitsa-5-1024x683.jpg)
![](https://nafpaktia2day.gr/wp-content/uploads/2023/05/staraka-vonitsa-22-1024x683.jpg)
![](https://nafpaktia2day.gr/wp-content/uploads/2023/05/staraka-vonitsa-30-1024x683.jpg)
![](https://nafpaktia2day.gr/wp-content/uploads/2023/05/staraka-vonitsa-35-1024x683.jpg)
![](https://nafpaktia2day.gr/wp-content/uploads/2023/05/staraka-vonitsa-37-1024x683.jpg)